Всеукраїнський тиждень права

2020-12-08

/Files/images/тиждень права.jpg

Загальна інформація про проведення щорічного Всеукраїнського тижня права та реалізації проєкту "Я маю право!"

Починаючи з 2008 року, в Україні проводиться Всеукраїнський тиждень права згідно з Указом Президента України від 08.12.2008 № 1149 з нагоди 60-ї річниці проголошення Загальної декларації прав людини. Захід проводиться щороку в тиждень, що включає 10 грудня – День прав людини. Адже саме цього дня у 1948 році Генеральна Асамблея Організації Об’єднаних Націй прийняла Загальну декларацію прав людини.

Всеукраїнський тиждень права щороку регламентується планом заходів, затвердженим актом Кабінету Міністрів України.

"Тиждень права" має на меті підвищити рівень правової культури населення, а також поінформованість громадян щодо їхніх конституційних прав та обов'язків, можливостей їх реалізації та захисту.

У рамках тижня заплановано проведення в Україні тематичних заходів інформаційного, освітнього та виховного характеру в навчальних закладах, закладах культури, військових частинах, навчання, лекції, бесіди з працівниками підприємств, установ, організацій з питань захисту прав людини, книжкові виставки, презентації видань про права людини та іншої літератури правового змісту, науково-практичні конференції, семінари, дискусії, майстер-класи провідних юристів, присвячених проблематиці прав людини тощо.

Крім того, пропонується до уваги - загальнонаціональний правопросвітницький проєкт "Я маю право​!" – це перший в Європі правопросвітницький проєкт масштабів усієї країни. Він реалізується Міністерством юстиції України у співпраці з системою безоплатної правової допомоги, а також за сприяння органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та за підтримки програми USAID "Нове правосуддя", Міжнародного фонду "Відродження", інших міжнародних партнерів.

Відповідно до розпоряджень Кабінету Міністрів України від 13.09.2017 № 638-р "Про реалізацію правопросвітницького проєкту "Я маю право!" у 2017 - 2019 роках" та від 17.07.2019 №552 "Про реалізацію правопросвітницького проєкту "Я маю право!" у 2020-2022 роках", зазначений проєкт започатковано у 2017 році та продовжено до 2022 року включно.

Одним із ключових елементів, який забезпечує реалізацію цього проєкту, є надання громадянам безоплатної правової допомоги. Це дієвий та ефективний механізм, який дає можливість захистити свої права кожному.

Кiлькiсть переглядiв: 232

Коментарi