І живуть у пам’яті народу...

2020-05-07

/Files/images/фотка.jpg

І живуть у пам’яті народу


Його вірні дочки і сини,

Ті, що не вернулися з походів

Грізної, великої війни.

В. Симоненко

Зовсім скоро Україна буде відзначати 75-у річницю перемоги над нацизмом у Другій Світовій війні 1939-1945рр.

Ця війна пролетіла вогненним птахом по всій Європі, охопила кожну сім’ю і кожне людське життя. Вашій увазі пропонуємо історично-художню викладку літератури «В книжковій пам’яті – миттєвості війни», де зібрано кращі книги воєнної тематики. В яких розкривається історична правда про трагічні дні війни, змальовані образи учасників воєнних дій. Після закінчення карантину книги будуть чекати Вас в бібліотеці.

/Files/images/війна і міф.jpgВійна і міф. Невідома Друга Світова» Співробітники Українського інституту національної пам`яті досліджують документи тієї доби. Дізнайтеся правду, яку приховували від нас! Чи правда, що пакт Молотова–Ріббентропа був вимушеним кроком для СРСР? Чи завжди Радянський Союз був непримиренним противником нацистів? Чи правда, що українські націоналісти масово винищували євреїв під час війни, особливо у Львові та Бабиному Яру? Сталін узгоджував військові дії з Гітлером? Бандера був агентом спецслужб нацистів? Кримські татари масово дезертирували на початку війни? На ці теми ще 30 років тому боялися говорити навіть із рідними!ділила родини, позбавила життів, скалічила долі… Знати і пам'ятати важливо в будь-який час. Навіть через багато десятиліть з'являються нові деталі, спогади і свідчення. • Війна (не) наша - не тільки за Батьківщину, а й за інтереси кількох тоталітарних держав. • Війна наша - навіть через вісімдесят років. • Війна жива - ми пам'ятаємо. • Війна інша - різна для всіх, бо кожен бачить і розуміє по-своєму.


/Files/images/друга світова.jpgВійна розділила родини, позбавила життів, скалічила долі… Знати і пам'ятати важливо в будь-який час. Навіть через багато десятиліть з'являються нові деталі, спогади і свідчення. • Війна (не) наша - не тільки за Батьківщину, а й за інтереси кількох тоталітарних держав. • Війна наша - навіть через вісімдесят років. • Війна жива - ми пам'ятаємо. • Війна інша - різна для всіх, бо кожен бачить і розуміє по-своєму.


/Files/images/україна ХХІ.jpgУ виданні висвітлюється широке коло питань одного з найбільш драматичних періодів історії України — періоду Другої світової та Великої Вітчизняної воєн.

На основі критичного аналізу вже опублікованих матеріалів і нових масивів джерел, більшість з яких вперше вводиться до наукового обігу, подається сучасне бачення мобілізаційних і режимних заходів радянського керівництва, стратегічних і фронтових операцій на території України, політики німецької окупаційної влади, повсякденного життя цивільного населення в умовах нацистського режиму, боротьби партизанів та підпільників у тилу нацистських окупантів, діяльності самостійницьких інституцій, становища військовополонених, суспільно-політичних та соціокультурних процесів воєнної доби, стану радянської економіки в роки війни та у відбудовний період, з'ясовуються також долі жертв нацистських переслідувань, демографічні втрати українського народу в роки війни.
Видання розраховане на всіх, хто цікавиться минулим України

/Files/images/інтернат.jpgУ Харкові відбулася презентація нового роману Сергія Жадана – “Інтернат”.

Черга за новим твором відомого українського письменника стояла півтори години, пише “Слобідський край” про подію в книгарні “Віват” 21 серпня.

“Інтернат”, що вийшов друком у видавництві Meridian Czernowitz, розповідає про те, як змінилося життя людей, коли на Сході України почалась війна

За словами письменника, “інтернат – це одна з локацій роману, але водночас це ще й метафора, метафора світовідчуття, метафора загубленості, недолюбленості врешті-решт”.

“…ОДНОГО РАЗУ, ПРОКИНУВШИСЬ, ТИ БАЧИШ ЗА ВІКНОМ ВОГОНЬ, – ІДЕТЬСЯ В АНОТАЦІЇ. – ТИ ЙОГО НЕ РОЗПАЛЮВАВ. АЛЕ ГАСИТИ ЙОГО ДОВЕДЕТЬСЯ Й ТОБІ… СІЧЕНЬ 2015 РОКУ. ДОНБАС. ПАША, ВЧИТЕЛЬ ОДНІЄЇ ЗІ ШКІЛ, СПОСТЕРІГАЄ, ЯК ЛІНІЯ ФРОНТУ НЕУХИЛЬНО НАБЛИЖАЄТЬСЯ ДО ЙОГО ДОМУ. СТАЄТЬСЯ ТАК, ЩО ВІН ЗМУШЕНИЙ ЦЮ ЛІНІЮ ПЕРЕТНУТИ. ЩОБИ ПОТІМ ПОВЕРНУТИСЬ НАЗАД. І ДЛЯ ЦЬОГО ЙОМУ ЩОНАЙМЕНШЕ ПОТРІБНО ВИЗНАЧИТИСЬ, НА ЧИЄМУ БОЦІ ЙОГО ДІМ…”

На думку Жадана, цю книгу добре було б прочитати людям, які ніколи не були на українському Сході, які складають своє враження про Донбас та українсько-російську війну суто з повідомлень ЗМІ та загальних настроїв у соціальних мережах, а також “тим, хто готовий за електоральними відсотками побачити живі обличчя”.

/Files/images/моя друга світова.jpgАвтор «Моєї Другої світової» веде читача від дитячих вражень із пронизливою нотою «інтуїції душі» до суворого стилю історичних документів та ремінісценцій минулого, від голосів живих свідків про трагічні й героїчні події до відроджених із небуття авторською уявою спогадів односельчан, від історії волинського села Новосілки до масштабних подій світового значення – такі «концентричні кола» осягнення цього роману-хроніки воєнної і повоєнної долі української людини.

/Files/images/друга світова війна українсьий вимір.jpegКнигу присвячено суперечливим сторінкам минулої війни. Спираючись на новітню українську, російську, англо-мериканську та німецьку історіографію, автор прагнув дати відповіді на найактуальніші питання Другої світової війни та розкрити роль і місце України в подіях 1939—1945 років. Основну увагу приділено питанням, які зумовлюють широкий науковий і пізнавальний інтерес у сучасному українському суспільстві: справжні причини Другої світової війни, особливості таємної міжнародної дипломатії, трагедія і подвиг перших років війни, ціна великої перемоги, історичне значення перемоги над нацизмом, українці-герої, проблеми національного примирення, війна як історичний феномен. Видання розраховане на викладачів і студентів ВНЗ, учителів і старшокласників, а також на всіх, хто цікавиться новітньою історією України.



/Files/images/україна в полумї війни.jpgСпираючись на фактичний матеріал, маловідомі архівні документи, автори детально аналізують оборонні і наступальні операції, проведені на території України у роки Великої Вітчизняної війни, показують масовий героїзм бійців і командирів Червоної армії у боях за визволення рідного краю від німецько-фашистських загарбників.
На основі аналізу фактичного матеріалу, нових архівних джерел автори розглядують найважливіші операції Червоної армії на території України, що суттєво вплинули на подальший хід Другої світової війни, значною мірою збагатили воєнне мистецтво.

Кiлькiсть переглядiв: 284

Коментарi