Віртуальна виставка «Стежками болю й мук»

2020-04-24

/Files/images/в1.jpg

Віртуальна виставка «Стежками болю й мук"

( до Дня Чорнобильської трагедії).


Запрошуємо до перегляду віртуальної виставки.

/Files/images/в1.jpg

В історії нашого народу чимало скорботних дат, спогади про які пронизують серце гострим болем. Одна з них – найбільша техногенна радіоекологічна катастрофа XXст. – аварія на четвертому енергоблоці Чорнобильської атомної електростанції. Трагедія, в епіцентрі якої опинилась Україна, стала ознакою і виміром людського горя, людської долі, людського життя.

Біблійна зірка Полин, що впала тоді на нашу землю, надовго отруїла не лише наші хліб, воду, повітря, а й нашу кров. Відтоді збігло 34 роки, проте Чорнобиль і досі залишається незагоєною раною, що ятрить пам'ять та не забувається. У цю скорботну днину ми знову і знову звертаємо свої погляди до незабутніх героїв Чорнобиля, до його мальовничих куточків, яким судилося стати мертвою зоною планети. Що ж краще розповість про ці події, як не книга? В Турійській районній бібліотеці для дорослих організована виставка книг по даній тематиці.

/Files/images/загреба.png

Загреба М. Пропустили Чорнобиль крізь серце [Текст] : фотокнига. – К. : Спалах, 2002. – 119 с.

Захоплива розповідь про мальовничий древній поліський край, убитий радіацією, примушує читача поглянути на чорнобильську катастрофу не тільки як на техногенну, але й під іншим кутом зору – гуманітарним, і замислитись над тим, що ми втратили в історичному, культурному, природничому та мистецькому значеннях: до аварії на Поліссі зберігалися, як ніде в Україні, найдавніші звичаї, традиції культури та побуту слов’ян.

/Files/images/возняк.jpg

Возняк В.Я. Чернобыль: события и уроки. Вопросы и ответы / Возняк В.Я., Коваленко А.П., троицкий С.Н. – М. : Политиздат, 1989. – 278 с. – ил.

У довіднику розміщена інформація з питань, пов’язаних з аварією на Чорнобильській АЕС. В основу відповідей викладені висновки Урядової комісії, розслідування причини аварії і організацію роботи по ліквідації її наслідків, а також доповідь радянської сторони на нараді експертів МАГАТЕ.

/Files/images/лябах.jpg

Лябах Микола. Ймення зорі Чорнобиль [фотоальбом] / Микола Лябах– Чорнобиль : Чорнобильінтерінформ, 1996. – 233 с.

У фотоальбомі вміщено фотографії, які були зроблені відразу за квітневим вибухом, і після, в часи ліквідації наслідків аварії. Документальна книга розкриває найстрашнішу правду про Чорнобиль.

/Files/images/даян.jpg

Даєн Л.А. Чорнобиль – трава гірка [документальна повість] / Л.А.Даєн; худож. оформл. Ю.С.Ботнара. – К. : Веселка, 1988. – 176 с. : іл. Документальна повість про Героя Радянського Союзу, начальника воєнізованої пожежної частини Чорнобильської АЕС Леоніда Петровича Телятникова і його товаришів – пожежників, які вночі 26 квітня 1986 року першими вийшли на поєдинок з вогняною стихією і погасили пожежу на станції.

/Files/images/медведев.jpg

Медведев Г.У. Чернобыльская тетрадь [докум. повесть] / Г.У.Медведев. – К. : Дніпро, 1990. – 165 с. – (Серія «Романи і повісті») «Чорнобильський зошит» Г.У.Медведєва – компетентна і безстрашно-правдива розповідь про трагедію, яка продовжує хвилювати мільйони людей. Автор – фахівець-атомник, який працював на Чорнобильській АЕС і добре знає її, особисто знайомий з усіма основними учасниками подій. Центральне місце в повісті – опис подій в Чорнобилі в трагічні дні квітня і травня 1986 року. Автор показує поведінку і роль численних учасників драми, живих, реальних людей з їх недоліками і перевагами, сумнівами і слабкістю, помилками і героїзмом.

/Files/images/вірина.jpg

Вірина Л.А. Тієї вогняної ночі: Чорнобильська оповідь [Текст] / Л.А.Вірина; [післяслово В.Бердова]. – К. : Молодь, 1989. – 192 с. – (фотоіл.). За подвиг під час ліквідації аварії на Чорнобильській АЕС начальникові чати воєнізованої пожежної частини №2 лейтенантові Володимиру Правику, про якого розповідається в цій книжці, посмертно надано звання Героя Радянського Союзу.

/Files/images/щербак.jpg

Щербак Ю.М. Чорнобиль [Текст] : Документальна повість. - К. : Дніпро, 1989. - 223 с. - (Серія «Романи та повісті» №1).

Герої повісті відомого українського письменника – реальні люди: пожежники, вчені, робітники, лікарі, військовослужбовці. Звела, об'єднала цих, досі не знайомих людей, подія, що приголомшила світ: аварія на Чорнобильській атомній електростанції. Письменник розкриває подробиці аварії, аналізує факти, вчинки фізиків, медиків, авіаторів, персоналу.

/Files/images/Драч.jpg

Драч І.Ф. Храм сонця [Текст] : вірші. - К. : Рад. Письменник, 1988. - 125 с.

Збірка Івана Драча "Храм Сонця" своєю композицією незвичайна: поема «Чорнобильська Мадонна» сусідить у ній з розділами «Книги скорботних пісень» геніального вірменського поета Х століття Григора Нарекаці. Обидві ці частини гармонійне поєднання оригінального і перекладного творів у книжці виправдане їх трагедійною співзвучністю (адже поема про Чорнобиль - теж своєрідна «скорботна пісня»).

Кiлькiсть переглядiв: 405

Коментарi