Святкування Дня села Мокрець

2016-08-15

13 серпня Мокрецька громада святкувала день села. З нагоди цього свята в сільській бібліотеці було влаштовано виставку народних умільців під назвою «Зв'язок поколінь». Оглядачам виставки були представлені не лише роботи гончарного мистецтва, бондарства, предмети старонинного хатнього начиння, ткацтва, килимкарства, писанкарства, різьби по дереву, художньої вишивки, а й вироби виготовлені з газетних трубочок, бісеру, шкіри, гофрованого паперу, атласних стрічок. Серед представлених 263 експонатів знайшлося місце і для друкованих матеріалів про село Мокрець та його мешканців: книги: Іторія міст і сіл Української РСР, Календар знаменних і памятних дат Волині на 2009 рік, Ярмолюк З. про Турійськ і Турійський район, Ярмолюк З. Турійщини славні імена, папки: «Історія с. Мокрець», «Преса про с. Мокрець», «Історія бібліотеки с. Мокрець», «Пам'ять про вас в нашім серці жива», «Про людей хороших наших земляків», «Наші односельчани учасники АТО», а також папки-персоналії про Олександра Степановича Васильчука, Івана Григоровича Львова та Володимира Володимировича Кузьменка, стенд «Хоробрі серця».

Цього року с. Мокрець відзначає свою 507 річницю, адже за даними В.П.Шульгача, автора лінгвістичного дослідження «Ойконімія Волині. Етимологічний словник-довідник», село Мокрець згадується у документах вже в першій половині XVI століття, а саме – у 1509 році.

Як пам'ять про прощурів та з метою збереження народного мистецтва кожна родина повинна зберігати цінності які дісталися нам від наших предків, щоб виховати у молоді повагу до минулого, оскільки кожна річ має свою історію та неповторну енергетику. Дуже приємно усвідомлювати те, що є люди, які зберігають надбання наших предків, передаючи їх з покоління в покоління. Це сім’я Валентини Хомівни Скубій, яка надала старовинні речі щоденного ужитку свого батька Хоми Якимовича Ковалюка серед яких лляні килими, вишивані та ткані рушники, ночовки, колиска, терлиця, різноманітні глечики та чугунки. Галина Миколаївна Панасюк – мамині ткані рушники та рядно з вишуканим квітковим візерунком; Наталія Яківна Кригер – роботи свої х бабусь:вишиваний гладдю та ткані рушники; Сергій Петрович Оніщук – скриню, домотканий килим та старовинні картини; Тетяна Олександрівна Швець та Руслана Миколаївна Добржинська – гончарні вироби, Галина Петрівна Гловацька власноруч вишиті портрети Т.Г.Шевченка. На виставці представлено роботи Іванни Олександрівни Головацької, яка володіє неповторним мистецтвом розпису писанок, котрі неодноразово експонувались на районних виставках. Чудовими є роботи Людмили Павлівни Квашук – вишиті хрестиком килим та накидки на крісла. Нікого не лишили байдужими вишиті бісером ікони Тетяни Миколаївни Хільчук. Окрасою виставки стали роботи наших вишивальниць Люби Миколаївни Мельничук, Галини Йосипівни Літковець та Люби Іванівни Беднаровської. Рушники - демонстрували унікальність та автентичність, притаманні Волинському краю. Це – і символи, і техніка виконання, і кольорова гамма. Справжньою несподіванкою для відвідувачів стали експонати Наталії Кіндратівни Гупало виконані в техніці плетіння з газетних трубочок.

У Мокреці є безліч талантів, серед них Тетяна Степанівна Маїло, яка поєднує свої роботи не тільки різьбою по дереву, а вишиває та малює бездоганні картини, а от серед юного покоління вирізнялися експонати: Інни Хільчук, Віки і Владислава Добржинських, Олі Мазурок та наймолодшої учасниці Богдани Маслянової.

Мешканці села та гості свята отримали справжню насолоду споглядаючи представлені роботи, та виявили бажання мати змогу щорічно відвідувати такі заходи.

Кiлькiсть переглядiв: 747

Коментарi